Nişan Organizasyonu
24 Eylül 2019
Semazen Gösterisi
24 Eylül 2019

Hadra Organizasyon - Mevlüt Organizasyonu

Hadra Mevlüt Organizasyonu

Mevlîd, Özel Günlerde (Sünnet Töreni, Hac Dönüşü, Asker Uğurlama, Bir Ölümün 40. Günü Gibi) Ve Kutsal Gecelerde, Son Peygamber Muhammed’İn Doğumunu Anlatan Edebî Metinlerin Makam Ve Usûl İle Okunmasıdır.

Türkçeye Arapça’Dan Girmiş Olan Kelime, “Peygamberin Doğum Günü” Anlamında da Kullanılır. Halk Arasında Mevlit, Mevlüd, Mevlüt Olarak da Söylenmektedir.

Musikî Terimi Olarak “Mevlîd”, Cami Ve Tekke Musikisinin Bir Türünü İfade Eder. İslâm Musikîsinde “Mevlîd” Okuyanlar, Farsça’Dan Türetilmiş “Mevlidhan” Tâbiri İle Nitelendirilir.

Günümüzde İcrâ Edilmekte Olan Mevlid Bestesini, 17. Yüzyılda Bursalı Sekbân Adlı Bir Musikîşinas Tarafından Bestelendiği Sanılmaktadır.
Bizler HADRA Organizasyon olarak bu tip etkinliklerde iş yoğunluğunuzu sizden alarak profesyonel hizmetler sunmaya çalışmaktayız,

Mevlid İçin Daha Çok Telep Gören Etkinler; Dini Düğün, Dini Nişan, İlahi Grubu , Semazen Gösterileri , Tasavvuf Musiki Sanatçıları , Mehteran Takımı , Sünnet Cemiyetleri, Dini Tiyatro , İslami Düğün , Dini Sünnet , Dini Nişan , Dini Kına .

Mevlid Hizmetlerimiz , Semazenli Düğün  Semazenli Nişan , Semazenli Kına Semazenli Doğum Günü , İlahili Doğum Günü , İlahili Semazenli Açılışlar , Tasavvuf Konserleri , İslami Nişan , İslami Sünnet , Semazenli Çocuk Mevlidi Ve Daha Bir Çok Hizmetleri İle Birlikte Sunduğumuz Ve Szi Değerli Dostlarımızın O Özel Günlerinde Sizlerleyiz.

Sevgili Peygamberimize olan sevgimizi, bağlılığımızı daha da pekiştirmek için mevlidi organizasyonları yapılmaktadır. Bu mevlid organizasyonlarında önemli olan Peygamber Efendimizi nasıl andığımızdır.

Müslümanlar olarak nasıl bir Peygambere sahip olduğumuzu bilerek tüm dünyada ses getirecek “nasıl bir sevgiymiş” dedirtecek organizasyonlara imza atmalıyız.

Mevlid organizasyonunu yapmış olmak için yapmamalıyız. Davetli olarak katıldığımız bazı mevlidi nebi ornanizasyonlarında ses sistemindeki, ışık sistemindeki eksiklikleri ve en önemlisi maneviyattaki eksikleri görünce üzülmemek elde olmuyor.
Bu nedenle mevlid organizasyonlarımızı maneviyat yoğunluklu içeriği dopdolu organizasyonlar olmalıdır.

Mevlüd organizasyonlarımız Peygamberimizi anlamak için Peygamber Efendimiz ‘in hayatı anlatılmaktadır.

Peygamber Efendimizin doğumunun anlatıldığı mevlid–i şerifler büyük bir saygıyla okunur.

Kuran-ı Kerim tilavetleri, salavatlar, konuşmacılarımızın güzel sohbetleri ile, birbirinden değerli ilahi sanatçıları ilahileri eşliğinde manevi bir atmosferle Peygamberimizin ümmeti olarak O’na layık şekilde O’nu siz değerli misafirlerimizle birlikte anıyoruz.

İçeriği dopdolu, maneviyat yüklü mevlüd organizasyonları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.